Deloittes kontor i Växjö
Deloitte Växjö

Våra kontor

Deloitte Växjö

Kungsgatan 5

Box 192

352 30 Växjö

Telefon : +46 75 246 36 00

Fax : +46 470-70 36 29

E-post : info.vaxjo@deloitte.se

Visa karta

Deloitte har rätt kompetens och erfarenhet för vilka utmaningar och möjligheter du än står inför – som företag, som företagsledning och som ägare. Dina kontakter på Deloitte är ingången till ett omfattande nätverk lokalt, i Sverige och internationellt. I varje given situation kan du dra nytta av best practices för just din bransch och marknadssituation och de samlade erfarenheterna från en bredd av specialister.

På Deloitte i Växjö är vi drygt 20 medarbetare som finns tillgängliga för att hjälpa dig och ditt företag på bästa sätt. Vi sätter ihop ett team med precis den kompetens som behövs för den tjänst som efterfrågas. Tillsammans har
vi bred erfarenhet och god kännedom om de lokala förutsättningar som råder. Vi vänder oss till små, medelstora och stora företag oavsett bolagsform.

Utöver våra tjänster erbjuder vi möjlighet att nätverka med andra företagare, banker och advokater med flera, i aktiviteter såsom frukostmingel, kvinnligt nätverk, seminarier och skattedagar.

Affärshälsa

Affärshälsa är vårt samlade erbjudande av proaktiv rådgivning till mindre och medelstora företag. Våra revisorer och konsulter håller dig uppdaterad kring nyheter som påverkar din verksamhet och föreslår lämpliga åtgärder för att möta förändringar på marknaden eller i regelverk. På så sätt kan vi bidra till att skapa sunda företag som håller alla delar av verksamheten i trim och har styrka att ta sig till nästa nivå.

Läs mer om Affärshälsa och våra tjänster >

 

Kontakta oss

Patrik Hansén
Kontorschef
Auktoriserad revisor
phansen@deloitte.se
+46 75-246 36 13

 

Håkan Davidsson
Auktoriserad revisor
hdavidsson@deloitte.se
+46 75-246 36 03

 

Mariann Davidsson
Auktoriserad redovisningskonsult
mdavidsson@deloitte.se
+46 75-246 36 04

 

Eva Björk
Auktoriserad redovisningskonsult

ebjoerk@deloitte.se 
+46 75-246 36 02

 

Karolina Ganholt
Auktoriserad revisor
kganholt@deloitte.se
+46 75-246 36 01
 

Sven Johannesson
Skattejurist
sjohannesson@deloitte.se
+46 75-246 36 27


Jacob Hellsten
Skattejurist, företagsöverlåtelser
jhellsten@deloitte.se
+46 75-246 36 24

 

Susanne Karlsson
Auktoriserad redovisningskonsult
sckarlsson@deloitte.se
+46 75-246 36 21

 

Claes-Eric Larsson
Auktoriserad revisor
celarsson@deloitte.se
+46 75-246 36 07


Inger Nylander
Auktoriserad redovisningskonsult
inylander@deloitte.se
+46 75-246 36 09


Björn Winberg
Auktoriserad redovisningskonsult, Verksamhetskonsult
bwinberg@deloitte.se
+46 75-246 36 31