Deloitte Växjö

Våra kontor

Deloitte Växjö

Kungsgatan 5

Box 192

352 30 Växjö

Telefon: +46 75 246 36 00

Fax: +46 470-70 36 29

E-post: info.vaxjo@deloitte.se

Visa karta

Deloitte erbjuder revision, ekonomitjänster, skatterådgivning och affärsrådgivning i Växjö med omnejd. Med det stora internationella nätverkets styrka och den lokala anknytningens relevans och förståelse erbjuder vi även tjänster inom företagsutveckling, verksamhetsstyrning (business consulting), riskhantering och rådgivning vid köp eller försäljning av företag.

I Växjö är vi drygt 20 medarbetare som är tillgängliga att serva dig och ditt företag på bästa sätt. Vi bemannar med lämpligt team anpassat för den tjänst som efterfrågas. Tillsammans har vi bred erfarenhet och kompetens lokalt.

Kontoret på Kungsgatan ligger centralt med goda parkeringsmöjligheter. Vi erbjuder utöver våra tjänster möjlighet att nätverka med andra företagare, banker och advokater med flera i våra interna aktiviteter såsom månatliga frukostmingel, kvinnligt nätverk och skattedagar. 

Välkommen till oss!

Kontakta oss

Patrik Hansén
Kontorschef
Auktoriserad revisor
phansen@deloitte.se
+46 75-246 36 13

 

Håkan Davidsson
Auktoriserad revisor
hdavidsson@deloitte.se
+46 75-246 36 03

 

Mariann Davidsson
Auktoriserad redovisningskonsult
mdavidsson@deloitte.se
+46 75-246 36 04

 

Eva Björk
Auktoriserad redovisningskonsult

ebjoerk@deloitte.se 
+46 75-246 36 02

 

Karolina Ganholt
Auktoriserad revisor
kganholt@deloitte.se
+46 75-246 36 01
 

Sven Johannesson
Skattejurist
sjohannesson@deloitte.se
+46 75-246 36 27


Jacob Hellsten
Skattejurist, företagsöverlåtelser
jhellsten@deloitte.se
+46 75-246 36 24

 

Susanne Karlsson
Auktoriserad redovisningskonsult
sckarlsson@deloitte.se
+46 75-246 36 21

 

Claes-Eric Larsson
Auktoriserad revisor
celarsson@deloitte.se
+46 75-246 36 07


Inger Nylander
Auktoriserad redovisningskonsult
inylander@deloitte.se
+46 75-246 36 09


Björn Winberg
Auktoriserad redovisningskonsult, Verksamhetskonsult
bwinberg@deloitte.se
+46 75-246 36 31




Affärshälsa

Vältränade företag är starkare, friskare och sundare än andra. De mår bättre och lever längre. På vägen upplever de större livskvalitet i form av starkare varumärke, nöjdare ägare och gladare medarbetare. Vältrimmade företag är också smidigare, mer välbalanserade och har större motståndskraft.