Deloitte Växjö

Våra kontor

Deloitte Växjö

Kungsgatan 5

Box 192

352 30 Växjö

Telefon: +46 75 246 36 00

Fax: +46 470-70 36 29

E-post: info.vaxjo@deloitte.se

Visa karta

Deloitte erbjuder revision, redovisning och skatterådgivning i Växjö med omnejd. Med det stora internationella nätverkets styrka och den lokala anknytningens relevans och förståelse erbjuder vi även tjänster inom företagsutveckling, verksamhetsstyrning (business consulting), riskhantering och rådgivning vid köp eller försäljning av företag.

I Växjö är vi drygt 20 medarbetare som är tillgängliga att serva dig och ditt företag på bästa sätt. Vi bemannar med lämpligt team anpassat för den tjänst som efterfrågas. Tillsammans har vi bred erfarenhet och kompetens lokalt.

Kontoret på Södra Järnvägsgatan ligger centralt med goda parkeringsmöjligheter. Vi erbjuder utöver våra tjänster möjlighet att nätverka med andra företagare, banker och advokater med flera i våra interna aktiviteter såsom månatliga frukostmingel, kvinnligt nätverk och skattedagar. 

Välkommen till oss!

Kontakta oss

Håkan Davidsson
Kontorschef
hdavidsson@deloitte.se
+46 75-246 36 03

Inger Nylander
Redovisning
Auktoriserad redovisningskonsult
inylander@deloitte.se
+46 75-246 36 09

Patrik Hansén
Revision
Godkänd revisor
phansen@deloitte.se
+46 75-246 36 13

Claes-Eric Larsson
Finansiell Rådgivning
Auktoriserad revisor
celarsson@deloitte.se
+46 75-246 36 07

Sven Johannesson
Skatt
Skattejurist
sjohannesson@deloitte.se
+46 75-246 36 27     

Jacob Hellsten
Skatt, företagsöverlåtelser
Skattejurist
jhellsten@deloitte.se
+46 75-246 36 24

Björn Winberg
Verksamhetsstyrning, IT- frågor
Verksamhetskonsult, auktoriserad redovisningskonsult
bwinberg@deloitte.se
+46 75-246 36 31




Affärshälsa

Vältränade företag är starkare, friskare och sundare än andra. De mår bättre och lever längre. På vägen upplever de större livskvalitet i form av starkare varumärke, nöjdare ägare och gladare medarbetare. Vältrimmade företag är också smidigare, mer välbalanserade och har större motståndskraft.