Новини

Про введення 7% ПДВ на поставки лікарських засобів та медичних виробів

Інформаційне повідомлення

10 квітня 2014 року

01 квітня 2014 року набув чинності Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» №1166 -VII (надалі – «Закон»).

Цей Закон, окрім іншого, вводить спеціальну ставку ПДВ у розмірі 7% на поставки лікарських засобів (надалі – «ЛЗ»), дозволених до виробництва і застосування в Україні та внесених у Державний реєстр ЛЗ (у тому числі аптеками), а також на поставки виробів медичного призначення (надалі – «ВМП») за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Що робити зараз?

1. Міністерство доходів і зборів (надалі – «Міндоходів») вже видало листа-роз'яснення з приводу особливостей застосування ПДВ до ЛЗ та ВМП.

Зокрема:

Причому ставка у 7% застосовується до ВМП для медичного використання, якщо вони мають відповідне маркування та позначені «*» у зазначеному переліку (див. лист від 04.04.2014 №7822/7/99-99-19-04-02-17).

  • Для складання податкових накладних як в паперовому, так і в електронному вигляді на операції з поставки лікарських засобів та виробів медичного призначення, які оподатковуються по ставці 7%, тимчасово використовуються старі форми податкових накладних з деякими особливостями заповнення (детальніше див. лист від 04.04.2014 №7822/7/99-99-19-04-02-17).
  • Суми ПДВ, сплачені платниками при поставці медпрепаратів, придбанні товарів та послуг як із застосуванням ставки податку 7%, так і ставки податку 20% (наприклад, комунальні послуги, канцтовари, меблі тощо), включаються до складу податкового кредиту в загальному порядку.

Суми ПДВ, сплачені при придбанні товарів/послуг, які залишилися невикористаними станом на 01.04.2014 та надалі використовуватимуться при поставці медпрепаратів із застосуванням ставки 7%, можуть бути включені до складу податкового кредиту за правилами, встановленим абз. 6 п. 198.5 Податкового кодексу (детальніше див. лист від 04.04.2014 №7822/7/99-99-19-04-02-17).

2. На сайті Державної служби з лікарських засобів оприлюднені приклади формування ціни на ліки в умовах дії нових положень з питань ПДВ. Звертаємо Вашу увагу на те, що в цих роз'ясненнях націнка на ЛЗ розраховується без ПДВ.

Що буде далі?

Проекти законів про внесення відповідних змін до Податкового кодексу України вже зареєстровані у Верховній Раді України (перший проект див. за посиланням, другий проект див. за посиланням). Ще один схожий проект також передбачає двомісячний перехідний період для відображення ПДВ в касових чеках. Крім того, існує проект, який відкладає введення 7% ПДВ до 2015 року.

Чи була корисною ця інформація?

Схожі матеріали