Temporary protection mechanism activated for Ukrainian nationals

Article

Європейська комісія запустила механізм тимчасового захисту громадян України

Європейська комісія вчора вирішила запровадити тимчасовий захист для громадян України з огляду на масовий наплив переміщених осіб з України.

Під час офіційної прес-конференції після рішення ЄС представники румунської влади підтвердили, що механізм буде застосовано в Румунії для тих громадян України, які вирішили залишитися в Румунії.
Механізм тимчасового захисту передбачає:

  • Письмове/усне звернення громадян України до компетентних органів (прикордонної поліції, Головної імміграційної інспекції).
  • Рішення румунських органів влади щодо застосовної форми захисту,
  • Видача офіційного документа, що дозволяє перебувати в Румунії під охоронною формою

Громадяни України отримують ряд прав одразу після подання запиту, до ухвалення рішення органами влади (наприклад, медичне обслуговування, проживання у спеціальних центрах, доступ до юридичних та перекладацьких послуг).

Громадяни України мають декілька прав одразу після подання запиту, до ухвалення рішення органів влади (наприклад, перебування в Румунії в центрах притулку, якщо вони не мають можливості за власні кошти, доступ до адвоката та перекладача, медичні послуги, право на роботу, якщо прохання про притулок не вирішується протягом трьох місяців). Після затвердження тимчасового захисту громадяни України мають право на:

  • Працевлаштування в Румунії (з усіма пов'язаними правами на статус працівника)
  • Охорону здоров'я
  • Освіту в державній системі
  • Соціальну допомогу за відсутності інших засобів підтримки.

Ми очікуємо подальших заходів підтримки від румунської влади в наступні тижні, оскільки бізнес-організації, НУО та волонтери працюють над кількома напрямками.