Deloitte Östersund

Våra kontor

Deloitte Östersund

Deloitte har rätt kompetens och erfarenhet för vilka utmaningar och möjligheter du än står inför – som företag, som företagsledning och som ägare. Dina kontakter på Deloitte är ingången till ett omfattande nätverk lokalt, i Sverige och internationellt. I varje given situation kan du dra nytta av best practices för just din bransch och marknadssituation och de samlade erfarenheterna från en bredd av specialister.

Vi startade vår verksamhet i Östersund 1947 och är idag det ledande revisions- och konsultföretaget i Jämtland med huvudkontor i Östersund och lokalkontor i Åre, Järpen samt Funäsdalen.

Bland våra cirka 136 medarbetare finns 8 auktoriserade revisorer, 11 auktoriserade redovisningskonsulter, tre auktoriserade lönekonsulter samt tre auktoriserade skattekonsulter. Vi arbetar mestadels med små- och medelstora företag med ett stort klientfokus och en ambition att vara innovativa och proaktiva rådgivare samt revisorer till våra klienter.

Vi arbetar mycket aktivt med det lokala näringslivet och samarbetspartners såsom till exempel universitet och YH-utbildningar. Utöver våra tjänster erbjuder vi möjlighet att nätverka med andra företagare, banker och jurister med flera i våra interna aktiviteter såsom seminarium, kvinnligt nätverk och skattedagar.

Öppettider 08.00-17.00 (15 juni-15 september 08.00-16.00)

 

Kontakta oss

Lars Helgesson
Kontorschef
Auktoriserad revisor
lhelgesson@deloitte.se
+46 70 676 78 40

Mats Henriksson
Revision
Auktoriserad revisor
mhenriksson@deloitte.se
+46 70 587 78 40

Ann-Christin Olofsson
Redovisning, Bokslut och Årsredovisning
Auktoriserad redovisningskonsult
acolofsson@deloitte.se
+46 752 46 45 68

Kjell Pettersson
Revision Public Sector
Certifierad kommunal revisor
kpettersson@deloitte.se
+46 70 080 45 02

Nils-Allan Lindgren
Redovisning, rådgivning Jord och Skog
Auktoriserad redovisningskonsult
nalindgren@deloitte.se
+46 752 46 45 24

Erik Sundström
Skatterådgivning, företagsbeskattning, moms
Auktoriserad skatterådgivare
esundstroem@deloitte.se
+46 70 080 45 02

Philip Maycock
Löneadministration, processkartläggning
Lönetjänster
pmaycock@deloitte.se
+46 70 313 55 36

Karin Fahlén
Skatterådgivning - individbeskattning och fastighetsbeskattning
Auktoriserad skatterådgivare
kfahlen@deloitte.se
+46 70 545 75 21

Markus Jonsson
Verksamhetsstyrning, affärsplanering
Verksamhetskonsult
mjonsson@deloitte.se
+46 70 291 55 71

 

Ringvägen 31 Box 415 831 26 Östersund

Telefon :
+46 75 246 45 00

Fax :
+46 75-246 45 60

E-post :
info.ostersund@deloitte.se

Visa karta