A Deloitte és az SAP között a legmagasabb szintű stratégiai szövetség működik, ami 1989-re nyúlik vissza. 1994 óta a Deloitte az SAP Global Szövetség „Platinum tagja” és Global Logo Partner. Az SAP-megoldások iránt elkötelezett, több mint 25 000 szakemberből álló hálózatunkat széles körben elismert eredményeket hoztak, melyeket jól tükröz, hogy a Deloitte világszerte 6 év alatt (2016-2020) 135 díjat kapott. Több mint 3500 ügyfélnek segítettünk hatékonyan megvalósítani az SAP-megoldásokat és megvalósítani az üzleti értéket ezekből a beruházásokból.
Kidolgoztuk az Enterprise Value Delivery (EVD) megvalósítási módszertant az SAP számára, amely egy integrált, multidiszciplináris megközelítés, annak érdekében, hogy egyenletes teljesítményt biztosítsunk minden rendszerprojektünkön. Saját jövőképet készítettünk egy következő generációs vállalkozásról, amelyet SAP megoldások támogatnak: például SAP S4 / HANA, SAP Ariba, SAP SuccessFactors stb.
Minden sikeres vállalkozás alapja valamilyen versenyelőny. Valamilyen értékteremtő stratégia, melyet a versenytásaink nem alkalmaznak, vagy ha alkalmazzák, akkor nekünk kell jobban kivitelezni. A versenyelőnyt az innováció teremti meg. Az Innovációt pedig ERP sztenderdizáción keresztül is elérhetik a sikeres vállalkozások, melyben a Deloitte nagyfokú támogatást nyújt.
Az iparági legjobb gyakorlatok alkalmazása az ERP megoldásokban nagyban segíti a sztenderdizációt, ugyanakkor nem alkalmazható minden üzleti folyamatra, mert ezzel elveszítenénk a versenyelőnyünket. A legjobb gyakorlatok általában nem állítanak elő üzleti értéket, szerepük inkább a költségcsökkentésben és fenntarthatóságban van. Viszont támogatják az innovációt és a megkülönböztetést a versenytársainktól azzal, hogy lehetővé teszik, hogy az értékteremtésre koncentráljunk, és az értékteremtést kiszolgáló háttérfolyamatinkat racionalizáljuk, áramvonalasítsuk az alkalmazásukkal
A teljes vállalat működését nézve, az értékteremtő folyamatok mellett lényegesen több, az értékteremtést kiszolgáló vállalati folyamatot találunk, melyek a fő értékteremtésben nem vesznek ugyan részt, de ezek nélkül a vállalat működésképtelen lenne. Egy ERP rendszer bevezetésénél, másképp kell kezelnünk a fő értékteremtő folyamatainkat és az azokat kiszolgáló háttérfolyamatokat. A háttérfolyamatokat érdemes sztenderdizálni, annak érdekében, hogy dinamikusan változtathatók legyenek amikor változnak az üzleti környezetünk elvárásai. Emellett, a sztenderdizáció lényegesen leegyszerűsíti a támogató folyamatok kiszervezhetőségét és segít nekünk abban, hogy az innovációra fókuszáljunk.
A háttérfolyamatok és az üzleti környezet szinergiájának eléréséhez az átláthatóságon, automatizáltságon és kontrolláltságon keresztül vezet az út. A legjelentősebb háttérfolyamatokhoz tartoznak például a következő területek: kontrolling, pénzügy, számvitel. Ezen területek sztenderdizáltságáshoz a jelenlegi folyamatok felmérésén és a kiválasztott ERP rendszerhez, valamint a vállalathoz leginkább illeszkedő jövőbeni folyamatok kialakításán keresztül érhetünk el.
Ahhoz, hogy az ERP rendszer hosszú távon fenntartható legyen, elengedhetetlen az időszakos ERP diagnózis elvégzése, nem csak az üzleti- és háttérfolyamatokra, hanem a megtérülésre, stratégiára, fejlesztési tervekre, költségekre, megfelelésekre (pl. számviteli szabályozás), szervezetre és kompetenciákra, változásokra, értékszemléletre, minőségre, valamint kommunikációra vonatkozóan.
A teljes körű és rendszeres ERP diagnózisok elvégzésével időben felismerhetők azok a korlátok, melyek később akadályai lehetnek annak, hogy képesek legyünk alkalmazkodni a környezetünk változó elvárásokhoz.
A Deloitte ERP kiválasztási tanácsadása során 4 fő pillér mentén történik a követelmények összegyújtése, melyek alapján egy struktúrált és transzparens folymat mentén kiválasztható az optimális ERP megoldás. Ezek a pillérek az ERP bevezetés mérhető céljainak meghatározása, a célok eléréshez szükséges képességek meghatározása, a képességeket lehetővé tevő arhitektúra kialakítása, valamint a felhasználói igények szem előtt tartása.
A fenti szempontok figyelembevételével összeállított követelmények birtokában már magabiztosan vághatunk bele a megfelelő megoldás kiválasztásába, annak megnyugtató tudatában, hogy a tipikus hibákat elkerültük.
A Deloitte által nyújtott ERP Pénügyi megoldásokat kiterjedt iparági ismeretekkel rendszelkező, a Kontrolling, a Pénzügy és a Számvitel területén egyaránt jelentős szakmai tapasztalttal bíró csapataink biztosítják. A Pénzügyi szakmai támogatás magában foglalja a felméréstől kezdve az implementáción, a tesztelésen és az élesítésen át a bevezetést követő támogatást, utókövetést és változásmenedzsmentet egyaránt.
ERP Pénzügyi megoldásaink kiterjednek a fentieken túl ERP átvilágítására, sztenderdizációra, lokalizációra, vamaint a minőségbiztosításra. Projektjeink során szakmai csapatunk többek között az ERP képességekkel összhangban biztosítja a gazdasági folyamatok fejlesztését és átalakítását, a pénzügyi és menedzsment riportok átalakítását, a költségkalkulációs folyamat kialakítását, valamint a helyi számviteli sztenderdeknek való megfelelést.
Pénzügyi csapatunk ERP megoldásai mellett nagy hangsúlyt fektetünk az ERP-t kiegészítő megoldásokra: Tervező és előrejelző rendszerek, riportálást támogató rendszerek, különböző egyeztetési folyamatokat támogató rendszerek (pl. intercompany, főkönyv-analitika egyeztetés, stb.), valamint ezen megoldásokra vonatkozóan: szállító kiválasztás, informatikai megoldások bevezetésének támogatása (felhő alapú, hybrid, helyszínen futó rendszerek), bevezetés minőségbiztosítása.